День пам’яті жертв голодоморів | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

День пам’яті жертв голодоморів

 

 

Щороку четверта субота листопададень великого суму та скорботи для всіх українців.

Ця пам’ятна дата має нагадувати про жахливі події, пов’язані з геноцидом, вчиненим стосовно українського народу. Цей, сповнений скорботи день, названо Днем пам’яті жертв Голодоморів, які мали місце в 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 рр.

Найтрагічнішим та найжахливішим за наслідками став масовий голод 1932-1933 рр. Відомо, що за цей період від голоду, штучно та планомірно впровадженим в життя верхівкою радянської влади, загинуло понад 7 мільйонів осіб.

Загиблі вшановуються хвилиною мовчання, а по всій країні проходить захід під назвою «Свічка пам’яті».

Україна визнала Голодомор геноцидом відповідним законом від 28 листопада 2006 року. Наразі це також визнали 23 держави.

Попри те, що дії представників сталінської влади, які спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання.

До Дня пам’яті жертв Голодоморів у коледжі був проведений виховний захід «Голодомор – помста за свободу» та відео лекторій «Голодомор 1932-1933 років: історія трагедії».

Трагічні події 1932-1933 років змушують нас замислитися над тим, що наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених.

Від початку голодомору минає дуже багато років, і український народ усвідомлює, що головною, неперехідною цінністю є власна держава.

Лише здобуття Україною незалежності, свободи та гідності є надійною гарантією того, що геноцид проти українського народу ніколи не повториться.