Історія | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Історія

ІСТОРІЯ КОЛЕДЖУ

Історія коледжу нараховує вже 80 років. Були в його минулому злети та важкі часи, але незмінним залишається одне, високий рівень знань, які дають його викладачі, та атмосфера добра й турботи, якою оточені його студенти. Отже, давайте познайомимось з історією цього славного навчального закладу.
Коледж розташований в історичній частині м. Харкова на вул. Данилевського, 3. (до 1934р. – Шпитальний провулок), в колишньому особняку купця 2 гільдії Якімова Сергія Васильовича (згідно зі «Списком домовласніків Харкова» від 1909р.). Вже в кінці XIX ст. тут знаходився освітній осередок Харкова. Поруч були розташовані Харківський університет, Ветеринарний інститут, Клінічне медичне містечко університету та Училище сліпих.

ist_1

Навчальна аудиторія початку XX ст.

Після буремних років війн і революцій 1914–1922рр. та радянського реформування освіти на початку 1933р. у Харкові відкривається Трикотажно-швейний технікум Народного комісаріату легкої промисловості УРСР (вул. Чернишевського, буд. 22). Згідно з Постановою РНК УРСР про підготовку навчального 1941/1942р. у вищих і середніх навчальних закладах до технікуму переїжджає Київський технологічний інститут шкіряно-взуттєвої промисловості. У липні 1941р. Текстильний інститут був закритий, більшу частину студентів і викладачів відправили на фронт, а в головному корпусі інституту і гуртожитку розмістили шпиталь, в якому працювали деякі студенти і викладачі інституту. Пізніше, в серпні 1941р. інститут було евакуйовано, а багато випускників та викладачів технікуму брали участь у боротьбі з німецько-фашистськими окупантами.

ist_2

Після звільнення міста Харкова від німецько-фашистських окупантів на підставі постанови Ради Народних Комісарів УРСР № 260 від 9 вересня 1943 року, наказу Народного Комісаріату легкої промисловості УРСР № 71 від 13 вересня, наказу Раднаркому СРСР № 21644 від 13 листопада 1943р., наказу Наркому текстильної промисловості № 32 від 27 листопада 1943 року розпочали свою діяльність Харківський текстильний та Швейно-трикотажний ( з 1945р. – механіко-технологічний) технікуми.

Підготовка фахівців проводилась за 19 професіями

ist_3

В 70-х рр. XX ст. відкривається відділення для іноземних студентів із 20-ти держав : В’єтнам, Куба, Афганістан, Монголія, Пакистан, Алжир, Нікарагуа, Маврикій, Конго, Танзанія, Гана, Мадагаскар, Маврикій, Малі, Лаос, Ємен. Фахівці технікумів направлялися працювати на підприємства легкої промисловості до усіх республік колишнього СРСР.

ist_4

ist_5

1997р.згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 218 від 20.06.97р. шляхом об`єднання Харківського державного текстильного технікуму та Харківського державного   механіко-технологічного технікуму було утворено Харківський державний текстильний технікум.
Загальними зборами трудового колективу 2 вересня 1997 року директором Харківського текстильного технікуму обрано Єрмоленко Олександру Антонівну.

ist_6

У 1998р. технікум стає вищим навчальним закладом, а з 2008р. – коледжем.
Незважаючи на 80-ти річну історію, коледж не стоїть на місці та не спочиває на лаврах, а, навпаки, рухається в ногу з часом та новими тенденціями.
В 1998 – 2015рр. в коледжі було відкрито низку нових спеціальностей:
• Моделювання та конструювання промислових виробів (1998р.);
• Перукарське мистецтво та декоративна косметика (2002р.);
• Прикладна екологія (2002р.);
• Дизайн (2014р.).
Коледж є засновником щорічних обласних фестивалів студентських театрів мод «Весна. Мода. Краса», Театру зачісок «Афродіта», Театру мод «Текстимул».

ist_7

В 2015р. загальними зборами трудового колективу директором Харківського коледжу текстилю та дизайну обрано Ємельянову Олену Андріївну.

ist_8

Олена Андріївна вже 23 роки працює у коледжі. За свою сумлінну працю нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за особистий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців у 2007р. Переможець першого обласного конкурсу “Вища школа Харківщини – кращі імена” у 1999 році, нагороджена дипломом конкурсу, отримала Подяку Президента України у 1999 році.
Таким чином, коледж продовжує динамічно розвиватись та рухатись вперед, засвоюючи та ділячись зі студентами новими знаннями та навичками. А саме, відкриваючи молоді шлях у майбутнє, де панує творчість та завзяття, енергія та радість від створення нової краси.

2023р.згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 593 від 05.05.2020 р. Державний вищий навчальний заклад “Харківський коледж текстилю та дизайну” був перейменований у Харківський фаховий коледж технологій та дизайну.

Тож долучайтесь до світу творчих
особистостей, до світу моди та краси!!!