Матеріально-технічна база | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база Харківського фахового коледжу технологій та дизайну

Харківський фаховий коледж технологій та дизайну має потужну матеріально-технічну базу: – два навчальних корпуси; – 8 навчальних майстерень; – 4 швейні майстерні; – трикотажну майстерню з панчішною ділянкою; – слюсарно-механічнічну майстерню з монтажною ділянкою; – прядильну майстерню; – ткацьку майстерню; -окрему унікальну килимову ділянку з вставленим промисловим килимовим верстатом фірми «Teхtima»; – шість комп’ютерних класів. Усі навчальні майстерні мають сучасне технологічне обладнання промислового класу, парк якого оновлюється щорічно з орієнтацією на тенденції світових виробників та провідних підприємств галузі. Тільки за останні 5 років коледжем було придбано універсальні та спеціалізовані швейні та трикотажні машини, комплекси волого-теплової обробки із сучасними парогенераторами та прасками, динамічні манекени, а саме: швейні машини «ВRATHER» SL-7340-3, «ВRATHER» DB2-В755-3, «Janome 2325 QC», «Juki» DDL 8300, LS-6150Н, відпарюючий комплекс «Sun Хіn» SS-15А, двохфонтурна в’язальна машина «SILVER» SК 280/SRР60N, універсальні швейні машини фірми «SIRUBA» та багато іншого обладнання та комплектуючих до нього.

JleAckjngnc

У коледжі працюють 37 кабінети і 18 лабораторій, оснащених згідно з типовими вимогами, які повністю забезпечують навчальний процес з усіх спеціальностей у відповідності з навчальними планами та програмами, визначеними Галузевими стандартами вищої освіти. Хімічні лабораторії укомплектовані фотоелектроколориметрами КФК-2МЛ, сушильними шафами, дистилятором ДЭ-4-2М, пікнометрами, люксметрами, в’язкозиметрами та комплектом хімічних реактивів, мають повний комплект навчально-методичних комплексів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Лабораторії текстильного матеріалознавства оснащені всім необхідним обладнанням, приборами для випробування текстильних матеріалів. Це розривні машини ФП-100, РН-3, сушильні шафи, круткоміри, електронні мотовила та багато іншого. Кабінети за профілем спеціальностей укомплектовані комплексами навчально-методичної документації, наглядними посібниками, інформаційними стендами, мультимедійними установками.

SDC15246

Побудова системи навчання в ХФКТД здійснюється шляхом постійного вдосконалення наявного та безперервного поновлення навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення навчання, впровадження у навчальний процес сучасних комп’ютерних технологій, телекомунікаційних мереж та новітніх навчальних технологій із забезпеченням студентів новітніми навчально- методичними матеріалами та застосуванням інформаційних ресурсів глобальної мережі Internet. Педагогічний персонал коледжу плідно працює над створенням власного інформаційно-освітнього середовища (електронних версій програмно-методичних комплексів спеціальностей з дисциплін), впроваджує сучасні форми активізації пізнавальної діяльності студентів. Шість комп’ютерних класів оснащені сучасною комп’ютерною технікою, об’єднаною в єдину локальну мережу, керування якою здійснюється за допомогою двох серверів. Всі студенти і викладачі коледжу без обмежень мають вільний доступ до мережі Internet та вільно володіють комп’ютерною технікою.

Kab 407

У коледжі також йде безперервний плановий процес оновлення матеріально-технічної бази з придбанням сучасного обладнання, приладів, наочних посібників та інших матеріалів для лабораторій та кабінетів. Постійно оновлюється комп’ютерна техніка, включаючи щорічне придбання мультимедійних установок. Це обладнання постійно використовується в ході теоретичного та практичного навчання студентів спеціальностей «Швейне виробництво», «Моделювання та конструювання промислових виробів», «Обслуговування та ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловості», матеріально-технічна база якої за останні 5 років також була суттєво зміцнена придбанням 3-х сучасних верстатів токарної та свердлувальної групи, електричного точильного верстата, нового комплекту лещат слюсарних (15 одиниць), слюсарного та електроінструменту за профілем діяльності монтажної та слюсарно-механічної майстерень та комплектуючих.

SDC15349

Суттєво поновлено також матеріально-технічну базу спеціальності «Перукарське мистецтво та декоративна косметика» завдяки придбанню комплексу для постижерних та перукарських робіт (система Борис Пенал, Борис вітрина, комплекти для зачісок, набір фарб, набори косметики «Londastyle» та Estel Essex, пристосування для нарощування волосся та укладки, стерилізатори «New Germix», комплекти професійних машинок, ножиць та іншого обладнання професійного класу).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Паралельно з цим створено повне комп`ютерне програмне забезпечення навчального процесу зі спеціальності. Завдяки системному підходу до перспективного розвитку усіх спеціальностей суттєво поповнено наочними посібниками та комплектуючими спеціальність «Опоряджувальне виробництво». Спеціальності «Виробництво та дизайн пряжі», «Виробництво та дизайн тканин та трикотажу» поповнено обладнанням для промислових випробувань. Для кабінетів і лабораторій спеціальності «Прикладна екологія» з метою проведення дослідницько-аналітичних випробувань придбано фотоколориметр КФК-3-01, прилад для демонстрації водних властивостей ґрунту, всмоктування води коріннями рослин, для порівняння змісту С02 у повітрі, яке вдихається і видихається, для виявлення дихального газообміну у приміщеннях. Коледж має дві бібліотеки з читальними залами. Бібліотечний фонд постійно поповнюється за рахунок власних придбань та бібліотечних установ області. Фондоспроможність бібліотеки становить близько 122 тисячі примірників наукової, навчальної, довідкової, спеціалізованої та художньої літератури.

Бібліотека -001

Територія обслуговування, закріплена за коледжем Міністерством освіти і науки України, складає:

  • 0,2130 га за адресою: вул. Данилевського, 3
  • 0,1317 га за адресою: вул. Громадянська, 3
  • 0,3325 га за адресою: пров. О.Яроша, 8а

Загальна територія обслуговування складає 0,6772 га.