Наші спеціальності | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Наші спеціальності

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Спеціальність: 022 «Дизайн»
Спеціалізація: «Графічний дизайн»

Графічний дизайнер спеціалізується на оформленні навколишнього середовища
засобами графіки.
Спеціаліст працює над оформленням вивісок, рекламних щитів, плакатів, займається дизайном інтернет-сайтів, журналів, газет, рекламних листівок, обкладинок книг та дисків, меню в ресторані, візиток, упаковок продукції, торгових брендів та графічним оформленням вітрин.
Професія графічного дизайнера має кілька напрямків:
– Графічний дизайн простору
– Дизайн реклами
– Дизайн книг, журналів і газет
– Дизайн для ресурсів Інтернету
– Фірмовий стиль і брендинг
– Розробка шрифтів, тощо.
Важливі якості спеціаліста – розвинений художній смак, образне і об’ємно-просторове мислення, ініціативність, креативність, винахідливість, відчуття стилю, зорова пам’ять, культурологічна спрямованість.

1
2 3

Спеціалізація: «Перукарське мистецтво та декоративна косметика»

На спеціалізації “Перукарське мистецтво та декоративна косметика” здійснюється підготовка модельєрів- перукарів, які володіють навичками створення художніх образів за допомогою зачіски та декоративної косметики, створення стилю. Володіння професійними знаннями, практичними навичками та здатність мислити художніми образами дозволяють нашим студентам – майбутнім дизайнерам зачісок створювати нові форми, шукати нові шляхи в моделюванні зачісок. Досвідчені викладачі навчають студентів створювати художні образи. Під час курсового та дипломного проектування студенти створюють колекції зачісок та постижерних виробів, які неодноразово нагороджувались дипломами та грамотами міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів.
Випускники спеціалізації “Перукарське мистецтво та декоративна косметика” працюють перукарями – модельєрами зачісок, стилістами у сфері культури, телебачення, театрального мистецтва.

4 5
6
7

Спеціальність: 161 «Хімічні технології та інженерія»

На спеціальності готують фахівців в галузі кольорування, художнього оформлення виробів текстильної промисловості: тканин, трикотажу, а також спеціалістів хімічної чистки та фарбування одягу з знанням контролю якості продукції та сучасних тенденцій дизайну тканини і трикотажу.
Фахівець хімічної технології та інженерії своїми руками, наче маг чарівною паличкою, перетворює напівфабрикат в чудові різнокольорові якісні тканини і вироби, які радують очі та підвищують настрій, зігрівають і створюють затишок у рідній оселі.
Спеціалісти даного профілю працюють над наданням тканинам вогнетривкої, водостійкої обробки, виробам медичної галузі надають стерильної обробки.
Випускники працюють: на підприємствах легкої промисловості — техніками-технологами, майстрами змін, техніками-лаборантами; на підприємствах побутового обслуговування — товарознавцями, операторами опоряджувального обладнання, консультантами-приймальниками.

8 9
10

Спеціальність: 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

На спеціальності „Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” здійснюється підготовка економістів, які працюють на підприємствах різних форм власності. Досвід країн з розвиненою ринковою економікою показує, що потреба в економістах та бухгалтерах залишається постійною.
Базами практик для підготовки молодших спеціалістів напрямку “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” є підприємства текстильної та трикотажної промисловості, банківські установи м. Харкова, які на сьогоднішній день мають сучасне обладнання та технології, володіють передовими методами організації та управління виробництвом та є стабільними виробниками продукції, що відповідають рівню закордонних аналогів.
Після закінчення коледжу наші випускники можуть працювати економістами не тільки на виробництві, але і в сфері послуг, в управлінських структурах, в науково – дослідницьких установах та на підприємствах різної направленості.

12 11

13

Спеціальність: 071 «Облік і оподаткування»

Метою підготовки спеціаліста з обліку та оподаткування – є підготовка фахівців, здатних ефективно використовувати облікову інформацію для управління виробництвом підприємств, організацій, сфери послуг та побуту.
Базами практик для підготовки молодших спеціалістів зі спеціальності “Облік і оподаткування” є підприємства текстильної та трикотажної промисловості, бухгалтерії обласних управлінь, банківські установиміста Харкова, які на сьогоднішній день мають найбільш сучасне обладнання та технології, володіють передовими методами організації та управління виробництвом конкурентоспроможної продукції.
Після закінчення коледжу наші випускники працюють на виробництві, у сфері послуг, управлінських структурах, на підприємствах, організаціях усіх форм власності.

14 15

16

Спеціальність: 182 «Технології легкої промисловості»
Спеціалізація: «Моделювання та конструювання промислових виробів»

«Моделювання та конструювання промислових виробів» дуже цікава пропозиція для майбутніх дизайнерів і модельєрів одягу.
Сьогодні на ринку легкої промисловості потрібні фахівці високого класу, які об’єднують в собі теоретичні знання та практичні вміння в галузі моделювання та конструювання одягу: створення моделей одягу від художнього ескізу до виготовлення готових виробів.
Після закінчення коледжу наші випускники працюють модельєрами – конструкторами одягу на швейних, трикотажних, хутряних підприємствах державної та приватної форм власності.

17 18

Спеціалізація: «Швейне виробництво»

На спеціалізації «Швейне виробництво» здійснюється підготовка технологів швейного виробництва, які здатні забезпечити потребу населення в красивому, сучасному, якісному одязі. Наші випускники володіють теоретичними знаннями та практичними навичками конструювання швейних виробів та технологією виробництва.
Мають знання щодо оздоблювальних матеріалів та швейної фурнітури, практичні навички роботи на сучасному технологічному обладнанні швейного виробництва.
Випускники спеціальності працюють техніками – технологами на швейних, трикотажних, хутряних виробництвах приватної та державної форм власності.

19 20

Студенти під керівництвом досвідчених викладачів створюють колекції одягу, в яких широко використовуються національні мотиви, ручна та машинна вишивка, мереживо та інше різноманітне оздоблення. Колекції одягу неодноразово нагороджені дипломами та грамотами на міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах – показах мод, фестивалях “Студентська весна”, “Печенізьке поле”, конкурсах  “Дизайн-освіта”, “Печерські каштани”, тощо.

21 22

Спеціалізація: «Виробництво та дизайн тканин, трикотажу і пряжі»

Виробництво та дизайн тканин, трикотажу і пряжі» – це професія для кожного, хто любить красу, хто мріє одягати людей в модний текстиль, хто хоче створити у оселях і офісах затишок.
На спеціалізації готують фахівців з дизайну та технології виробництва текстильних, трикотажних та килимових виробів і пряжі, які забезпечують багатство вашого вибору в тканинах та трикотажних виробах, в оздобленні житла чи робочого місця у відповідності з найсучаснішою модою та дизайнерським смаком.
Ткацьке виробництво, виробництво трикотажу і пряжі – це розмаїття кольорової гами і малюнків на тканинах, килимах, пледах, ковдрах, трикотажних полотнах, трикотажних виробах та білизні. Технологічний прорив у виробництві пряжі дає змогу текстильникам пропонувати ринку нові вирішення у різноманітті фасонної пряжі, комбінованої пряжі, пряжі з нанотехнологічними задатками.
Випускники працюють на провідних підприємствах текстильної промисловості, підприємствах по виготовленню трикотажної продукції, килимових виробів та виробництві пряжі.

23 25

24

Спеціальність: 133 «Галузеве машинобудування»

Техніки з експлуатації та ремонту устаткування забезпечують безперебійну діяльність підприємств різних форм власності, які мають сучасне обладнання з комп’ютерним оснащенням шляхом ремонту та налагодження обладнання з високою ступінню автоматизації.
Випускники цієї спеціальності працюють ремонтувальниками та налагоджувальниками складного обладнання ще навчаючись в коледжі. Більшість із них мають добру зарплатню.
Фахівці даної спеціальності знаходять застосування своїх знань та умінь на текстильних підприємствах, трикотажних, швейних та в інших галузях легкої промисловості.
В Харківській області багато текстильних підприємств, де успішно працюють наші випускники: ТМ “Ricco”, ППФ “Слобожанка”, виробниче об’єднання “Харків”, УПП-2 “УТОГ”, ТОВ “Ельзам” та ПАТ “Харківський канатний завод”.

26 27

28

Спеціальність: 101 «Екологія»

Впродовж мільйонів років Земля породжує та впорядковує життя, стигле колосся колишеться за вітром, щебечуть птахи у височині, зелене мереживо лісів дає притулок різним звірям, вирує життям океан.
Забруднюється атмосфера, ґрунти, гідросфера, руйнується середовище життя, накопичуються відходи в результаті недбалого господарювання людини. Хто допоможе вирішити ці проблеми?
ЕКОЛОГИ
Наш випускник має бути підготовлений до роботи спеціаліста-еколога, спроможного вирішувати широке коло питань охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів при їх переробці.
Технік-еколог може працювати у спеціалізованих лабораторіях, проектних, виробничих, науково-дослідницьких, учбових установах та інших організаціях, де вирішуються питання охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів, а також питання охорони праці на виробництві.

29 30
31 32