Історія
ІСТОРІЯ КОЛЕДЖУ
Історія коледжу нараховує вже 80 років. Були в його минулому злети та важкі часи, але незмінним залишається одне, високий рівень знань, які дають його викладачі, та атмосфера добра й турботи, якою оточені його студенти. Отже, давайте познайомимось з історією цього славного навчального закладу.
Коледж розташований в історичній частині м. Харкова на вул. Данилевського, 3. (до 1934р. – Шпитальний провулок), в колишньому особняку купця 2 гільдії Якімова Сергія Васильовича (згідно зі «Списком домовласніків Харкова» від 1909р.). Вже в кінці XIX ст. тут знаходився освітній осередок Харкова. Поруч були розташовані Харківський університет, Ветеринарний інститут, Клінічне медичне містечко університету та Училище сліпих.
Навчальна аудиторія початку XX ст.
Після буремних років війн і революцій 1914–1922рр. та радянського реформування освіти на початку 1933р. у Харкові відкривається Трикотажно-швейний технікум Народного комісаріату легкої промисловості УРСР (вул. Чернишевського, буд. 22). Згідно з Постановою РНК УРСР про підготовку навчального 1941/1942р. у вищих і середніх навчальних закладах до технікуму переїжджає Київський технологічний інститут шкіряно-взуттєвої промисловості. У липні 1941р. Текстильний інститут був закритий, більшу частину студентів і викладачів відправили на фронт, а в головному корпусі інституту і гуртожитку розмістили шпиталь, в якому працювали деякі студенти і викладачі інституту. Пізніше, в серпні 1941р. інститут було евакуйовано, а багато випускників та викладачів технікуму брали участь у боротьбі з німецько-фашистськими окупантами.
Після звільнення міста Харкова від німецько-фашистських окупантів на підставі постанови Ради Народних Комісарів УРСР № 260 від 9 вересня 1943 року, наказу Народного Комісаріату легкої промисловості УРСР № 71 від 13 вересня, наказу Раднаркому СРСР № 21644 від 13 листопада 1943р., наказу Наркому текстильної промисловості № 32 від 27 листопада 1943 року розпочали свою діяльність Харківський текстильний та Швейно-трикотажний ( з 1945р. – механіко-технологічний) технікуми.
Підготовка фахівців проводилась за 19 професіями
В 70-х рр. XX ст. відкривається відділення для іноземних студентів із 20-ти держав : В’єтнам, Куба, Афганістан, Монголія, Пакистан, Алжир, Нікарагуа, Маврикій, Конго, Танзанія, Гана, Мадагаскар, Маврикій, Малі, Лаос, Ємен. Фахівці технікумів направлялися працювати на підприємства легкої промисловості до усіх республік колишнього СРСР.
1997р. – згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 218 від 20.06.97р. шляхом об`єднання Харківського державного текстильного технікуму та Харківського державного механіко-технологічного технікуму було утворено Харківський державний текстильний технікум.
Загальними зборами трудового колективу 2 вересня 1997 року директором Харківського текстильного технікуму обрано Єрмоленко Олександру Антонівну.
У 1998р. технікум стає вищим навчальним закладом, а з 2008р. – коледжем.
Незважаючи на 80-ти річну історію, коледж не стоїть на місці та не спочиває на лаврах, а, навпаки, рухається в ногу з часом та новими тенденціями.
В 1998 – 2015рр. в коледжі було відкрито низку нових спеціальностей:
• Моделювання та конструювання промислових виробів (1998р.);
• Перукарське мистецтво та декоративна косметика (2002р.);
• Прикладна екологія (2002р.);
• Дизайн (2014р.).
Коледж є засновником щорічних обласних фестивалів студентських театрів мод «Весна. Мода. Краса», Театру зачісок «Афродіта», Театру мод «Текстимул».
В 2015р. загальними зборами трудового колективу директором Харківського коледжу текстилю та дизайну обрано Ємельянову Олену Андріївну.
Олена Андріївна вже 23 роки працює у коледжі. За свою сумлінну працю нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за особистий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців у 2007р. Переможець першого обласного конкурсу “Вища школа Харківщини – кращі імена” у 1999 році, нагороджена дипломом конкурсу, отримала Подяку Президента України у 1999 році.
Таким чином, коледж продовжує динамічно розвиватись та рухатись вперед, засвоюючи та ділячись зі студентами новими знаннями та навичками. А саме, відкриваючи молоді шлях у майбутнє, де панує творчість та завзяття, енергія та радість від створення нової краси.
2023р. – згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 593 від 05.05.2020 р. Державний вищий навчальний заклад “Харківський коледж текстилю та дизайну” був перейменований у Харківський фаховий коледж технологій та дизайну.
Тож долучайтесь до світу творчих
особистостей, до світу моди та краси!!!