Круглий стіл за результатами моніторингу сексистської реклами: участь коледжу
Круглий стіл за результатами моніторингу сексистської реклами: участь коледжу
22 травня, в медіа-центрі KHARKIV Today відбулася презентація результатів моніторингу публічного простору на наявність сексистсьої реклами. У моніторингу та круглому столі брала участь представниця ДВНЗ «ХКТД» Щербина М.М.
Моніторинг проходив з 01 березня по 30 квітня 2018 р. у рамках Проекту ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» та мав такі набутки:
• підготовлено і надруковано «Методичні рекомендації з проведення моніторингу
сексистської реклами»;
• 76 волонтерів і волонтерок залучено до моніторингу;
• 88 фактів, що підтверджують розміщення сексистської реклами зібрано;
• 60 скарг підготовлено і передано до Індустріального гендерного комітету з реклами, Держспоживстандарту, Експертної ради при Мінсоцполітики, офісу обмудсмена.
За проведеним дослідженням, найбільш часто зустрічається реклама, яка:
• відтворює гендерні стереотипи (62% рекламних оголошень);
• використовує зображення оголеного людського тіла, яке не має ніякого відношення до рекламованого товару (35% рекламних оголошень);
• містить ознаки еротизації (48% рекламних оголошень);
• містить ознаки об’єктивації (37% рекламних оголошень).
В ході обговорення та пошуку рішень з протидії дискримінації за ознакою статі, гендерні експертки обмінялися власними думками і запропонували об’єднати зусилля та розробити план спільних дій з протидії сексизму в рекламі у Харківському регіоні та в Україні в цілому.
Всебічний погляд на проблему забезпечила участь у обговоренні представниць та представників різних сфер суспільства. Окрім експертного середовища у вигляді гендерних експерток Центру гендерної культури, Індустріального гендерного комітету з реклами ІГКР, центрів гендерної освіти та викладачів спеціальних дисциплін були присутні агенції маркетингу та реклами, спеціалісти та спеціалістки теле-індустрії, мас-медіа та інших візуальних продуктів, а також волонтерки та волонтери моніторингу та люди з активною життєвою позицією.
Марія Щербина вважає, що що в умовах конкуренції люди можуть вибирати якісні марки товарів, що не порушують законодавство і не дискримінують людей. Як зазначив один з учасників, “Необхідно виховувати не лише виконавців або замовників неякісної реклами, а в цілому суспільство та формувати у людей неприйняття такої реклами”.