Зустріч з дизайнеркою одягу й засновницею бренду WHEELNY Анною Павлусь
- 13.02.2025
- Новини
- Немає коментарів
На цьому тижні викладачем коледжу Вертосенко О.Ю. була проведена онлайн зустріч здобувачів освіти спеціальності 182 «Технології легкої промисловості», викладачів та майстрів виробничого навчання коледжу з Анною Павлусь,. Тема лекції “Створення сучасного одягу для всіх”.
У теплій і щирій розмові Анна розповіла, як вона стала дизайнеркою адаптивного одягу і які у нього перспективи. Анна першою в Україні розробляє й популяризує адаптивний одяг, а це не просто й не швидко , бо потребує коригування конструкції і додаткових знань.
Адаптивний одяг — це спеціально розроблений одяг, призначений для людей з обмеженою рухливістю: лежачих хворих, людей з інвалідністю, пацієнтів після операцій, а також людей похилого віку та всіх, хто зазнає труднощів з використанням традиційного одягу.
Адаптивний одяг — це революційний напрямок, який кидає виклик традиційним уявленням про дизайн та функціональність гардеробу. Він народжується на перетині інженерної думки, медичних знань та креативності дизайнерів, пропонуючи інноваційні рішення для людей з різноманітними потребами. Від практично непомітних змін до радикально нових конструкцій — адаптивний одяг переосмислює саме поняття “носибельності”.
Адаптивний одяг — це синтез інновацій, емпатії та креативності. Ці інновації не лише полегшують повсякденні завдання для дітей та людей з обмеженими можливостями, але й відкривають нові горизонти для всієї фешн-індустрії, демонструючи, як технології та дизайн можуть працювати разом для створення більш інклюзивного світу моди.
Тема ця поставлена гостро і дуже актуально. Поряд з цим, існують деякі труднощі, з якими зіштовхуються люди з інвалідністю: де саме можна купити, відшити, у кого замовити і як приміряти адаптивний одяг. На жаль, цю нішу в нашій країні абсолютно не заповнено. Так як моделювання, якісні відшив та підбір тканин, врахування всіх індивідуальних запитів – дуже складний процес. Запити можуть бути абсолютно різні, побажання до тканини, розмірів та силуету теж. Окремим питанням виступає функціонал. Тут у будь-якому разі важлива консультація з тим, для кого призначено цей одяг та примірка. Отже, зробити пошиття адаптивного одягу массмаркетовим практично неможливо. Важливим є питання якості матеріалів (тканини та фурнітури), кольору, особливостей крою та комбінування частин.
Зараз пані Анна розробляє ідеальну конструкцію для довгого пальто, довгої куртки, брюк, і все це потребує великого ресурсу. У дизайнерки багато нових ідей , вона має свою аудиторію , яка дає конкретний запит. «Зараз ключовими є дві категорії: спорт і тепло, а також так званий медійний одяг.»- говорить Анна.
Студенти слухали з захопленням і зацікавились проєктуванням адаптивного одягу. Одним із напрямків його вдосконалення є використання тривимірного проєктування для розробки адаптивних моделей одягу та їх конструкцій на основі поверхні манекена. Для розвитку професійних компетентностей здобувачів освіти , необхідно впроваджувати в освітній процес сучасні, нові програми проєктування і конструювання одягу у тому числі адаптивного. Це дозволить випускникам Харківського фахового коледжу технологій та дизайну впевнено себе відчувати під час пошуку роботи на сучасних підприємствах галузі.
![]() |
|
![]() |
|
![]() |