Арт-проект “Жіноча історія: робимо видимою” | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Арт-проект “Жіноча історія: робимо видимою”

Жіноча історія: робимо видимою

 

 

         Iсторія та міфологія – той клей, який збирає нас воєдино, та база, на якій ростуть гідність і самоповага. Проте жіноча історія занадто часто залишається невидимою для очей пересічної людини. Метафора Марти Богачевської-Хом’як, яка порівняла історію жінок з традиційною вишивкою білим по білому, на жаль, дуже доречна.

         Пропоную ще один варіант проявити і знову показати світові білі обличчя вчених, художниць, правозахисниць, письменниць, розфарбувати минуле і взяти участь в плетінні історії.

         Ідея наступна. Планується міжнародний бісерний артпроект для єдиного в Україні Гендерного музею (посилання). На великому полотні спірально, в формі стародавнього молюска амоніту, розмістяться жіночі обличчя. А місце між особами хотілося б заповнити символікою, сплетеною або вишитою бісером, і нею «розповісти» про досягнення діячки. Так, поруч із Грейс Хоппер можна сплести «багу», а можна – стилізований комп’ютер. Пропоную вам вибрати ту, про кого хочеться розповісти і зробити її оздоблення так, щоб шматочки символів займали місце 5 * 5 см. А потім надіслати в Гендерний музей Харкова. Там ми зберемо всі шматочки в єдину картину, і наші спільні зусилля стануть експонатом музею – розповіддю про жіночу силу та жіночу історію.

Долучайтеся!

проект бисер

 

         24 березня о 17.30 у Гендерному культурному центрі Харкова (Ковальська, 9) відбудеться презентація проекту. Організаторка проекту М.М. Щербина розповість про харків’янкам та харків’янам, як долучитися,  та презентує виставку своїх бісерних робіт.