День Державного Прапора України 2017 | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

День Державного Прапора України 2017

Відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України 

23 серпня 2017 року

prapor2

          На проспекті Незалежності у Харкові відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України. У заході взяли участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов та перший заступник голови облради Віктор Коваленко, а також депутати облради, керівники облдержадміністрації, міської ради, силових відомств, представники громадських та політичних організацій, ветерани та військовослужбовці Харківщини, співробітники та студенти коледжу, городяни.

          Згідно з Указом Президента України, з 23 серпня 2004 року наша країна відзначає День Державного Прапора.

          Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

          Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.

          У 18 столітті козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор.

          В 1917-1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.

          1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор де-факто використовувався як державний стяг незалежної України.

          18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни.