Освітній форум 2018 | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Освітній форум 2018

На Міжнародному освітньому форумі «NewEdu»- 2018, який проходив у Харкові з  28.03.2018р. по 30.03.2018р. відбулася презентація проекту

1

 ДВНЗ «Харківський коледж текстилю та дизайну»

«Підвищення рівня профільної  освіти для забезпечення реформи «Нова українська школа» шляхом співпраці  коледжів і закладів загальної середньої освіти»

30221641_2106954949586602_1941790856671395840_n

Мета форуму – пошук шляхів для успішного впровадження реформи освіти у напряму євроінтеграції.

30124096_2106954946253269_3728277199157985280_n

У Форумі приймали участь – представники навчальних закладів вищої, середньої, професійно-технічної освіти, інститутів післядипломної педагогічної освіти, тренінгових компаній та інших організацій, які працюють у сфері освіти, представники органів влади тощо.

 

         Директор коледжу Ємельянова О.А. виступила на Міжнародному освітньому форумі «NewEdu» 2018 і презентувала  проект

Харківського коледжу текстилю та дизайну

«Підвищення рівня профільної  освіти для забезпечення реформи «Нова українська школа» шляхом співпраці  коледжів і закладів загальної середньої освіти»

 Набрав чинності новий Закон про освіту, який відкриває шлях до впровадження реформи “Нова українська школа”.

Реформа передбачає, введення 12-річної школи і три рівні повної загальної середньої освіти:

1) початкова освіта тривалістю чотири роки (1-4 клас);

2) базова середня освіта тривалістю п’ять років (5-9 клас);

3) профільна середня освіта тривалістю три роки (10-12 клас).

Профільну середню освіту (з 10 по 12 клас) можна буде здобути за одним з двох спрямувань: академічним або професійним.

Для забезпечення високого рівня освітніх послуг професійного спрямування виникла необхідність співпраці закладів загальної середньої освіти з коледжами і технікумами області.

Працівникам освіти різних  рівнів необхідно вже зараз шукати шляхи і форми співпраці для виконання нового закону про освіту, формування нової української школи і  забезпечення якісної профільної освіти нашої  молоді. 

ДВНЗ «Харківський коледж текстилю та дизайну» запропонував проект «Підвищення рівня профільної  освіти для забезпечення реформи «Нова українська школа» шляхом співпраці  коледжів і закладів загальної середньої освіти» – це наші пропозиції щодо співпраці закладів загальної середньої освіти і  коледжів, технікумів  Харківської області.

Задачі, які були  поставлені при роботі над проектом:

1) Організація і забезпечення на високому рівні профільної середньої освіти в Харківській області

2) Підвищення рівня знань і вмінь вчителів закладів загальної середньої освіти для забезпечення на високому професійному рівні профільної середньої освіти.

Ми пропонуємо:

1) На базі ДВНЗ «Харківський коледж текстилю та дизайну» провести безкоштовне навчання, майстер-класи для вчителів шкіл, щоб підготувати їх до проведення профільного навчання на високому рівні, для розвитку вмінь та навичок вчителів мистецтва, трудового навчання, предметів профільного рівня (основи дизайну, швейна справа, конструювання та моделювання одягу, легка промисловість,  українська народна вишивка), керівників гуртків.  Планується насичена  програма, яка дозволить за короткий термін (5 днів) набути великий обсяг знань, вмінь та навичок.

Ми забезпечимо безкоштовне проживання у гуртожитку.

2) Проводити майстер-класи викладачами Харківського коледжу текстилю та дизайну для школярів на базі шкіл. Проводити профорієнтаційну роботу серед молоді, в результаті молода людина буде  продовжувати навчання усвідомлено.

3) Проводити екскурсії для школярів в Українському культурному центрі Харківського коледжу текстилю та дизайну, який є осередком відродження культурних традицій українського народу, з метою національно-патріотичного виховання молоді, ознайомлення їх з українськими традиціями: це – український національний костюм, українські вишиванки, ляльки-мотанки, ознайомлення з особливостями вишивок різних регіонів України.         Під час екскурсій планується  провести  майстер-клас з дизайну одягу, аксесуарів, виготовлення творчих робіт у різних техніках.

 

Очікувані результати:

1) Посильна допомога обласним школам, розвиток співпраці між   закладами загальної середньої освіти і коледжами, технікумами  з метою  забезпечення на високому рівні профільної середньої освіти в Харківській області

2) Забезпечення неперервної освіти: школа – коледж – ВНЗ ІІІ-IV р.а. (університет/академія) і як результат підвищення якості освіти.

3) Національно – патріотичне виховання молоді через національну культуру, національні традиції.

 

Ресурси Харківського коледжу текстилю та дизайну для забезпечення  задач проекту:

1) ДВНЗ «Харківський коледж текстилю та дизайну» готує молодших спеціалістів – технологів швейного виробництва, модельєрів – конструкторів одягу, фахівців перукарського мистецтва та декоративної косметики, графічних дизайнерів, дизайнерів та технологів  виготовлення  тканин, пряжі і трикотажу, механіків по ремонту та налагодженню обладнання, екологів, економістів та бухгалтерів. Коледж має 5 майстерень із сучасним обладнанням и приладами.

2) У коледжі працює творчий висококваліфікований педагогічний колектив. Під керівництвом педагогів студенти досягають фахової майстерності, підтвердженням чого є їх досягнення: щорічні перемоги студентських колекцій одягу, колекцій зачісок, творчих робіт (рисунок, живопис, вироби виконані у техніці «валяння», вишивка стрічками, бісером тощо) на міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських конкурсах фахової майстерності.

3) На базі коледжу довгі роки функціонує Український культурний центр, який став осередком відродження культурних традицій українського народу, збереження свого історичного минулого. Сьогодні Український культурний центр відіграє важливу роль у вихованні студентів коледжу. Є великий досвід проведення заходів національно-патріотичного виховання молоді Харківської області на базі Українського культурного центру коледжу.