Система працевлаштування випускників
Підрозділ практичного навчання та сприяння працевлаштуванню студентів
В коледжі проводиться робота зі студентами, випускниками спрямована на створення необхідних умов для ефективної реалізації їх права на працю та забезпечення їх конкурентоспроможності на ринку праці. Діяльність фахівців по працевлаштуванню направлена не тільки на інформування студентів та випускників про наявні актуальні вакансії, а й на забезпечення їх необхідною консультаційною підтримкою на шляху від обирання вакансії до офіційного працевлаштування, з урахуванням сучасних тенденцій ринку праці.
Працевлаштування випускників коледжу здійснюється відповідно до:
Закон України “Про зайнятість населення”
Студентам – випускникам коледжу:
- Як скласти резюме
СТРУКТУРА РЕЗЮМЕ
Прізвище, ім’я по батькові
Дата народження (число, місяць, рік)
Адреса (не забудьте вказати поштовий індекс)
Телефон (напишіть код Вашої місцевості)
Мета пошуку роботи – короткий опис посади, на яку Ви претендуєте.
Освіта та підготовка – потрібно перелічити всі навчальні заклади (крім школи) та курси, отримані спеціальності. Інформацію треба подавати у прямому хронологічному порядку. Випускникам і студентам необхідно приділяти особливу увагу цьому розділу, тому що у них відсутній досвід роботи.
Професійна діяльність – студенти та випускники, які не мають досвіду професійної діяльності, у цьому розділі можуть звернути увагу на ту роботу, що вони виконували під час проходження практики.
Додаткова інформація – розділ може містити такі відомості: знання мов, уміння користуватися комп’ютером, ділові риси, особисті якості, що підвищують Вашу цінність в очах роботодавця, наявність прав водія та ін.
Хобі – про нього варто згадувати лише тоді, якщо воно тісно пов’язане з бажаною роботою.
Дата – вказується поточна дата
-
Як вдало пройти співбесіду
СПІВБЕСІДА ПРИЙОМУ НА РОБОТУ, 15 ПОМИЛОК
Кращий шлях уникнути помилок — добре підготуватися до співбесіди і знати, які взагалі помилки можливі. Один невірний крок може коштувати вам роботи!
Ви так багато зробили, щоб потрапити на це інтерв’ю. І ось прийшов час зустрітися з роботодавцем. Будь-яка дрібниця може виявитися вирішальною, все має бути під Вашим контролем. Співбесіда — стресова подія для багатьох людей. Адже ви вже не приховані за бездоганним текстом резюме. Ви тепер як на долоні …
Успіх співбесіди часто і полягає в тому, щоб просто не робити дурних помилок. Багато помилок фатальні, проте їх легко уникнути.
Ось 15 найбільш частих помилок на співбесідах у роботодавця:
-
Запізнення.
Приїжджайте на 10-15 хвилин раніше призначеного часу. Попередньо уточніть маршрут і порядок входу в будівлю, поверх, номер офісу і т.д. В крайньому випадку, потрапивши в пробку, обов’язково зателефонуйте і поясніть ситуацію.
-
Невідповідний одяг і зовнішній вигляд.
Перше враження на співбесіді відбувається в перші 17 секунд. Одягайтеся більш консервативно, ніж зазвичай, в темні тони, чисто й акуратно. Не забудьте про зачіску, зуби, нігті і дезодорант. Тому Ви і приходите на 15 хвилин раніше, щоб зайти в туалет і подивитися на себе в дзеркало. Навіть якщо ви знаєте, що тут дрес-код дозволяє носити джинси, не дозволяйте собі цього. Мінімум оголеного тіла, голих животів, нічого особливо модного, навіть якщо вам всього 20 …
-
Жування, куріння, похмільний синдром.
Без коментарів.
-
Не відключити мобільний телефон.
Це демонстрація своєї діловитості в найбільш невідповідний момент. Говорити про свою нинішню роботу (або про особисті справи) під час працевлаштування на нову роботу — вершина неповаги до інтерв’юера.
Вимкніть мобільник ще до того, як увійти в кабінет, а не під час дзвінка!
-
Скутість і сором’язливість.
Звичайно, Ви нервуєте. Але все-таки ви можете посміхатися? А тримати зоровий контакт? Випромінюйте ентузіазм — це те, що хочуть бачити всі інтерв’юери. Співбесіда при прийомі на роботу — не час для удаваної скромності. Хваліть себе і згадуйте свої подвиги. Це Ваш перший і, можливо, єдиний шанс. Хоча, якщо компанія використовує підбір персоналу методом психозондування від спеціалізованих по кадровій безпеці агенцій, як ось hr-security.ua, вам не вдасться приховати свої недоліки та шкідливі звички.
-
Незнання компанії-роботодавця.
Співбесіда — не час для запитань типу «Розкажіть мені про Вашу компанію», «Чим Ви займаєтеся?» і т.п. Ви повинні прийти вже підготовленим: знати історію компанії, її продукти та послуги, конкурентів, імена керівників, останні новини ринку …
-
Незнання своїх сильних (і слабких) якостей.
Відповіді типу «не можу сам себе хвалити» або «про це краще запитати у інших» — не годяться. Інтерв’юер не піде зараз опитувати ваших друзів і начальників. Він, можливо, зробить це пізніше. Якщо ви йому зараз сподобаєтеся. Але поки у нього є тільки Ви. І ви самі повинні будете себе оцінювати і хвалити. Ви ж себе знаєте краще за всіх …
-
Непідготовленість до інтерв’ю.
Слід знати питання, які зазвичай задають на співбесідах. Підготуйте на них адекватні відповіді з прикладами з практики. Потренуйтеся з кимось з рідних. Нехай вони виступлять в ролі інтерв’юера.
Практикуйтеся.
Підготуйте коротку промову про себе і пам’ятайте її напам’ять. Поясніть роботодавцю, чому Ви — кращий вибір для них. Всі роботодавці хочуть знати це, допоможіть їм самі.
-
Багатослів’я.
Говорити не по темі, переривати співрозмовника і відповідати на просте питання протягом 15-ти хвилин, — все це дратує інтерв’юера. Якби ви репетирували — ви б цього уникли. Відповідайте по суті, коротко і з прикладами.
Принцип такий: сиди спокійно, уважно слухай, вдумливо відповідай.
Не варто також хизуватися знайомствами з високопоставленими особами і згадувати багато важливих імен. Заочне протеже принижує Вас.
-
Завищена самооцінка та зарозумілість.
Вас відбирають на роботу і Ви не суперзірка? Тоді не поспішайте вважати себе вже прийнятим і висувати свої умови. Вимоги до кандидата і опис вакансії — от, чим керується менеджер по персоналу, розмовляючи з Вами. Його завдання зрозуміти, наскільки ви підходите компанії. А Ваша задача — показати, наскільки ви всьому цьому відповідаєте. Чим ви можете бути корисні компанії, а не навпаки. І нічого більше при першій зустрічі.
Зараз не Ви вибираєте, Вас вибирають. Це Вас запросили на співбесіду, а не Ви — їх. Продайте себе, а потім вже говоріть про свої побажання. Або відмовтеся, якщо Вам не сподобалася компанія.
Не говоріть про інші варіанти роботи, що Ви зараз розглядаєте.
Ніколи не висувайте які-небудь вимоги під час 1-го співбесіди і до того, як Вам не зробили пропозиції роботи. Спочатку продайте себе в принципі, потім торгуйтеся про ціну.
-
Не ставити запитання. Або задавати їх занадто багато.
У Вас повинні бути заготовлені кілька запитань про компанію та посади. 3-4 розумних питання, що уточнюють коло обов’язків, завдання, плани, підпорядкованість і т.п .. Цього цілком достатньо для першого разу. Співбесіда — це діалог, а не допит. Але не дошкуляйте рекрутера питаннями про деталі і подробиці…
-
Не критикуйте колишніх керівників.
І навіть конкурентів. Ви ж не хочете виглядати, як скаржник і ябеда? Співбесіда — не місце для помсти.
Інтерв’юер буде слухати і розуміти, що прийде час, і ви так само уїдливо будете говорити і про їхню компанію. Ваша критика відіб’ється на Вас, а не на тих, кого Ви критикуєте. Навіть якщо хтось несправедливо з Вами вчинив або Ви зненавиділи свого колишнього начальника — не обливайте його брудом. Інтервьер ж не знає всіх обставин справи …
-
Запитати про зарплату і соцпакет занадто рано.
Зачекайте, можливо, співрозмовник сам торкнеться цієї теми і вам не треба буде її ініціювати. Це слід зробити дуже ввічливо і в самому кінці інтерв’ю. І тільки якщо Ви зрозуміли, що Ваша кандидатура в принципі не відкинута.
-
Брехня.
Збрехати і прикрасити — дуже заманливо. Але це не працює. По-перше, все таємне стане явним. По-друге, випробувальний термін в будь-якому випадку покаже ваші справжні якості. Тут не всі засоби хороші. Часто чесність — найкраще рішення. Марк Твен говорив: «якщо Ви говорите правду, Ви не повинні нічого пам’ятати». Вони викриють Вас пізніше.
-
Забути про зворотний зв’язок.
Йдучи, поцікавтеся і домовтеся про подальші взаємні дії. Прийшовши додому, напишіть електронного листа, висловіть вдячність за приділений час і приємну бесіду, висловіть надію на сприятливий результат, повідомте будь-які факти, про які забули або не встигли повідомити під час співбесіди. Зателефонуйте через кілька днів самі, дізнайтеся результат.
-
Пропозиції щодо працевлаштування
Жіночий бренд одягу Dressa.
ТМ Dressa
(Натисніть щоб перейти за посиланням)
Швейна фабрика Anabel Arto
Швейна фабрика Anabel Arto працює у Харкові. Запрошує кваліфікованих швачок на постійну роботу.
(Натисніть, щоб перейти за посиланням)