Виховна година «Видатні люди України» 2018 | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Виховна година «Видатні люди України» 2018

Видатні люди України

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 08 лютого 2018 року «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році», з метою консолідації та розвитку історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат та ювілеїв,         31 травня 2018 року під рубрикою «Видатні люди України» в групі ВТ-31 та ОР-31 було проведено виховну годину присвячену 130-річчу з Дня народження Олександра Алоїзовича Яната (1888-1938) − українського агронома, ботаніка та природоохоронця.

DbVO6jp

Мета виховного заходу − ознайомлення з біографією Олександра Яната, визначення його досягнень перед нашою країною та увічнення його пам’яті.

vfnDbGY

Девізом стали такі слова: «Вони зробили свій внесок в історію, тепер твоя черга…».

doLsISv

Під час презентаційної доповіді ведучі ознайомили студентів з біографією та діяльністью вченого, який займався створенням заповiдникiв, розробкою природоохоронного законодавства, пропагандою охорони природи, був органiзатором багатьох природничих журналiв та товариств. Професору Олександру Алоїзовичу Янатi належить близько 500 наукових праць.

NvALIqO

Природоохоронний рух виявився у протирiччi зi сталiнськими планами колективiзацiї та iндустрiалiзацiї, а виступи Янати на захист природи ставилися рiзними демагогами йому в провину. У 1933 році Олександра Алоїзовича було засуджено з висилкою у виправнi табори на Соловки, де він і помер.

ZYvh7r2

Реабiлiтували вченого посмертно у 1964 році, а у 2015 − вулицю Куйбишева в Миколаєві було перейменувано на вулицю імені Олександра Янати.

86S7x4g

Через «відкритий мікрофон» студенти висказади своє ставлення та враження про життя і діяльність Олександра Алоїзовича Янати.

4Ck1l32

Працюючи над творчими проектами одногрупники розробили ескізи ювілейної монети та гривні, листівку-запрошенння, плакат та газету, присвячену благородній, цілісній у своїх переконаннях людині, великому вченому та патріоту своєї країни.

n9f02vc