Виховні заходи | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Виховні заходи

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

лютий 2025 р.

«Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос — більш нічого,

А серце б’ється — ожива,

Як їх почує!»  Тарас Шевченко

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. У цей день було проведено і ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Петра Яцика, Харківський фаховий коледж технологій та дизайну представляла студентка групи МК-21 Гармаш Анна, побажаємо їй перемоги!

21 лютого було проведено літературний захід у Харківському фаховому коледжі технологій та дизайну разом з представниками Департаменту освіти та науки Харківської області, робітниками бібліотеки та ХОЦМ Молодь.

На заході було зазначено, що українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійської) й третє за красою лексики (після французької та перської). І це не прості слова — а підтверджені факти.

Українську офіційно визнали літературною після видання «Енеїди» Івана Котляревського. Тож Котляревського вважають основоположником нової української мови.

Найбільше перекладів серед українських творів має «Заповіт» Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу. Українська мова входить в тридцятку найпоширеніших у світі мов, число людей, які розмовляють українською близько 45 мільйонів.

Захід проходив на платформі ZOOM, до якої завітало 100 студентів, які були запрошені на екскурсію до Харківського обласного центру молоді міста Харкова.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

березень 2025 р.

Щороку 10 березня Україна вшановує один із головних символів нашої державності — Державний Гімн України. Ця дата обрана невипадково, адже саме цього дня у 1865 році вперше прозвучала пісня «Ще не вмерла Україна» у сучасному вигляді. З того часу вона стала символом боротьби за свободу та незалежність.

Державний Гімн — це не просто урочиста мелодія, це голос нашого народу, що звучить у найважливіші моменти історії. Він супроводжує нас під час спортивних перемог, державних свят, дипломатичних зустрічей та, на жаль, під час прощань із Героями, які віддали життя за Україну.

Сьогодні Гімн України звучить ще гучніше — у світі його виконують мільйони людей, висловлюючи солідарність із українським народом. Це гімн про волю, гідність та незламність.

Вшанування Державного Гімну України — це нагода відчути єдність нації та нагадати собі, що наша сила — у спільному голосі за свободу та незалежність.

Слава Україні!

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

березень 2025 р.

Щорічно 9-10 березня Україна та світ згадують Тараса Григоровича Шевченка, видатного поета, прозаїка, мислителя, живописця, графіка, громадського діяча, справжнього пророка.

Твори Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу.

Тарас Шевченко був талановитим художником – він створив понад 1300 картин, із яких до нашого часу збереглися понад 800. До власних творів поет створював ілюстрації, любив малювати автопортрети.

Пам’ятник Тарасу Шевченку у Харкові – офіційно визнано найкрасивішим у нашій країні. Цей пам’ятник відкрили 1935 році, на чотири роки раніше, ніж монумент Кобзарю у Києві та пам’ятник на його могилі у Каневі.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

березень 2025 р.

12 і 13 березня 2025 року дзі студентів 1-го і 2-го курсів було проведено онлайн зустрічі зі Швейцарським фондом з протимінної діяльності.

Студенти ознайомилися:

-як можуть виглядати міни та вибухонебезпечні предмети (ВНП);

-небезпечні місця, яких слід уникати;

-офіційні та неофіційні знаки мінної небезпеки;

-алгоритми дій при виявленні мін та ВНП;

-наслідки, до яких призводить неправильне проводження при виявлення ВН.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

лютий-березень 2025 р.

Конкурс “Незламна Харківщина”!

За результатами ваших вподобань переможцями конкурсу “Незламна Харківщина” у номінації “Рисунок” стали:

1місце – Берлін Артем (Д-41)

2 місце – Подзолкіна Софія (ПМК- 21) та Бєлікова Іринка (Д-41)

3 місце – Романова Анастасія (Д -41) та Крайня Вікторія (ПМК-21)

Сертифікати за участь отримають: Головчук Софія (Д -41), Продан Аліна (Д -41), Андрющенко Аліна (МК-11) та Лагута Єва (МК -11).

Переможцями у номінації «Декламація вірша» стали:

1 місце – Яковенко Поліна (Е-21)

2 місце – Трембак Вероніка (МК-21)

3 місце – Елісеєва Дар’я (Е-21), Волкова Аліса (Д -21), Яковлева Діана (МК-11)

 

 

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

5 грудня 2024 р.

Міжнародний день волонтера

Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Це не робота, а справжнє покликання.

Офіційна назва Дня волонтера – Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку.

В умовах воєнного часу поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення, адже це – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям.

За час повномасштабної війни волонтером став кожен українець – це й наші неймовірні освітяни, студенти, лікарі, рятувальники, актори, зірки шоу бізнесу, водії, відповідальний бізнес… Українські люди, як ніхто інший, знають про волонтерство все!

Зустріч з представниками Благодійної Організації “Координаційний гуманітарний центр”.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

20 листопада 2024 р.

Булінг СТОП!!!

У 2024 році відзначається Міжнародний день протидії булінгу в третю п’ятницю листопада. З метою вирішення нагальної проблеми булінгу серед дітей, підлітків та дорослих. Цей день відзначають в школах, коледжах та в організаціях у понад 25 країнах, підкреслюючи важливість створення безпечного середовища для всіх. Харківський фаховий коледж технологій та дизайну приєднується до відзначення цієї значної події та проводить для своїх студентів виховні години, тренінги з протидії боулінгу для підвищення толерантного ставлення до оточуючих серед усіх учасників освітнього процесу.

Для цього визначимо що таке булінг і його особливості.

Булінг – це  діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Які ознаки булінгу?

Типовими ознаками булінгу є:

-систематичність (повторюваність) діяння;

-наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;

-наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого».

Які  є види булінгу?

Виділяють такі види булінгу:

-фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних пошкоджень);

-психологічний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж);

-економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей);

-сексуальний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти);

-кібербулінг (приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв).

Як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу?

Не кожен конфлікт є булінгом. Цькування – це тривалі, повторювані дії, а одинична сутичка між учасниками таким не може вважатися. Крім того, ключовою ознакою саме булінгу є бажання завдати шкоди, принизити жертву.

Яка відповідальність за вчинення булінгу?

До прийняття змін до законів щодо протидії булінгу (цькуванню) відповідальності за його вчинення в Україні не існувало. З прийняттям нового закону було запроваджено адміністративну відповідальність за булінг. Відтепер вчинення булінгу (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи карається штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб караються штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У разі вчинення булінгу (цькування) неповнолітніми до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з даного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

Календар “ВіДи” 7 листопада – міжнародний день боротьби з насильством і булінгом

Що таке булінг?