Виробництво та дизайн тканин і трикотажу | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Виробництво та дизайн тканин і трикотажу

Спеціальність:182 «Технології легкої промисловості»
Спеціалізація:«Виробництво та дизайн тканин, трикотажу і пряжі»
Кваліфікація: «Технік-технолог»

«Виробництво та дизайн тканин, трикотажу і пряжі» – це професія для кожного, хто любить красу, хто мріє одягати людей в модний текстиль, хто хоче створити у оселях і офісах затишок.
На спеціальності готують фахівців з дизайну та технології виробництва текстильних, трикотажних та килимових виробів, які забезпечують багатство вашого вибору в тканинах та трикотажних виробах, в оздобленні житла чи робочого місця у відповідності з найсучаснішою модою та дизайнерським смаком. Ткацьке виробництво та виробництво трикотажу – це розмаїття кольорової гами і малюнків на тканинах, килимах, пледах, ковдрах, трикотажних полотнах, трикотажних виробах та білизні.
Прядіння – це наука та мистецтво. Із сировини тваринного, рослинного та хімічного походження виготовляється тонка та товста, пухнаста якісна пряжа (нитка) для трикотажного, ткацького та швейного виробництва. Процес перетворення маси волокон в пряжу з використанням сучасного високошвидкісного обладнання з програмним забезпеченням називається прядіння. Поява нових видів волокон, їх об’ємність, гігроскопічність дає можливість створити такі тканини, щоб захищали людину від спеки, холоду, вологи та мали високі гігроскопічні властивості. Технологічний прорив у виробництві пряжі дає змогу текстильникам пропонувати ринку новіви рішення у різноманітті фасонної пряжі, комбінованої пряжі, пряжі з нано технологічними задатками.

st_f_6

st_f_7Випускники працюють на провідних підприємствах текстильної промисловості, підприємствах по виготовленню трикотажної продукції, килимових виробів та у виробництві пряжі.