Виставка виробів з вовни «Повстяні фантазії» | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Виставка виробів з вовни «Повстяні фантазії»

9 лютого 2016 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва пройшло урочисте відкриття виставки виробів з вовни «Повстяні фантазії». В експозиції представлені роботи майстрів та студентів нашого коледжу.
Валяння з вовни – це ремесло, історія виникнення якого сягає сивої давнини. Властивість вовни звалюватись підказала сама природа. За легендою перший валяний килим виник у ковчезі Ноя. З того часу люди почали використовувати вовну для утеплення домівок, створення одягу та декору. З’явились різні техніки та способи валяння. Валяння з вовни, як техніка рукоділля, набуває популярності у сучасності. Якщо раніше це було необхідне для виживання ремесло, то зараз це величезний простір для творчості.
Дана виставка налічує багато справжніх витворів мистецтв з валяної вовни від картин до вишуканих аксесуарів:капелюшків, сумочок, суконь та взуття, іграшок та намистин.
Розпочала урочисте відкриття Олена Іванівна Булаєнко, завідуюча відділом дослідження та відродження декоративно-прикладного мистецтва та виставкової діяльності, звернувшись із привітальним словомдо присутніх.
Викладач коледжу Брижинська Галина Федорівна, яка презентувала на виставці не тільки власні роботи, а й валяні панно своїх студентів, підкреслила той факт, що рівень харківських майстрів-валяльників швидко зростає, доказом цього є різноманітні й оригінальні експонати колег і студентів.
Керівник творчої майстерні «AllaStudio» Алла Глущенко розповіла присутнім про різницю між сухим і мокрим валянням, назвавши цей різновид декоративно-ужиткового мистецтва своєрідним вірусом, незважаючи на те, що, процес створення повстяних виробів є досить кропітким і довготривалим.
Співробітник відділу дослідження та відродження декоративно-прикладного мистецтва та виставкової діяльності Юлія Неживова у привітальному слові зазначила, що це вже друга виставка виробів із вовни від майстрів і студентів Харківського коледжу текстилю та дизайну. У 2013р. відбулась перша виставка, яка також проходила в КЗ «ООМЦКМ», і, дивлячисьна сьогоднішню експозицію, можна побачити розвиток умінь та професійне зростання студентів і майстрів Харківського коледжу текстилю та дизайну. Присутні побажали усім творчого зростання та натхнення для подальшого виготовлення чудових зразків декоративно-прикладного мистецтва.
Дана виставка являє собою втілення світлого і позитивного, що так доречно в холодну пору року.Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку та отримати величезну кількість світлих емоцій та позитивний настрій!
Виставка триватиме до 26 березня 2016 року
Виставка працює з 10.00 до 17.30, вихідний –неділя.
Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1-го поверху.

DSC_1841 DSC_1843

DSC_1848 (1)

DSC_1893 gjdcnzys_afynfps