Лекція «Які вони-європейські цінності? Символи Європейського союзу». | Харківський фаховий коледж технологій та дизайну

Лекція «Які вони-європейські цінності? Символи Європейського союзу».

          1 вересня 2017 р. на початку нового начального року для студентів першого курсу в коледжі було проведено першу лекціюза темою «Які вони-європейські цінності? Символи Європейського союзу».

          Доповідачем виступив викладач соціальних дисциплін, кандидат історичних наук Пікуль Юрій Миколайович.

          Першокурсникам було надзвичайно цікаво дізнатися багато історичних фактів щодо створення Європейського союзу, цікавої інформації щодо країн-членів Євроспілки.

9JfeH3k

          Прапор Європи — яскраво-синє полотнище іззображеннямуцентрі круга іздванадцятизолотихзірок. Число зірок не пов’язано з кількістюкраїн-членіворганізації. У різнихтрадиціях «12» є символічним числом, щоозначаєабсолютнудосконалість. Цетакож і кількістьмісяців у році,                і кількість цифр на циферблатігодинника, тоді як коло є ще й символом єдності. 

          In varietateconcordia -(злат.  Єдність у багатоманітності) — офіційне гасло Європейського Союзу.

          Девізвиник у травні 2000 року під час конкурсу для учнівськоїмолоді. У ньому взяло участь близько 80 000 студентів з 15 країнЄвропейського союзу. Девізозначає те, щозавдяки ЄСмешканцієвропейськихкраїнпоєднуються у співпрацізаради миру і добробуту, а численнікультури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту.

          День Європи— свято, щовідзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня. Цього дня у 1950 роцібулопроголошено Декларацію Роберта Шумана. Він закликав Німеччину, Францію та іншікраїниЄвропиоб’єднатиїхнігалузіпромисловості, а такожвіддатиїх у розпорядженняновітнійнаднаціональнійструктурі. У 1985 роцілідериЄвросоюзу на саміті в Мілані на честь цієїдеклараціївирішилизаснуватицей день як День Європи.